Hasiči v Těrlicku stabilizovali dům, část obvodové zdi spadla při obkopávání bagrem

Hasiči v Těrlicku stabilizovali dům, část obvodové zdi spadla při obkopávání bagrem

Tři jednotky hasičů se v sobotu postupně zapojily do technického zásahu v místní části Těrlicka Hradiště. O půl čtvrté odpoledne byl na tísňovou linku ohlášen pád části obvodové zdi jednoho z domů, který byl způsoben stavebními pracemi.

„Na místo byla vyslána jednotka ze stanice Havířov, která na místě zjistila, že se uvnitř domu nikdo nenachází a nikdo při události nebyl zraněn. Hasiči povolali statika a nebezpečný prostor do jeho příjezdu zajistili proti vstupu nepovolaných osob,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

„Krátce po půl sedmé si velitel zásahu vyžádal vyslání stabilizačního vybavení k zajištění domu. Ze stanice v Ostravě-Zábřehu tak do Těrlicka vyrazily automobily s technickým kontejnerem a kontejnerem s dřevěnými hranoly. Ze stanice Ostrava-Přívoz poté vůz s přívěsem a čtyřkolkou Arctic Cat. Čtyřkolka se u zásahu ukázala jako velký pomocník – ke zřícené zdi pomohla hasičům na vzdálenost přibližně 200 metrů převážet těžký materiál pro stabilizaci – především tedy potřebnou výdřevu,“ uvedl.

Zasahující jednotky na místě prováděly stabilizaci až do nočních hodin, práce byly ukončeny necelou hodinu po půlnoci.

KOMENTÁŘE