„Jsem zkušený, plný sil a lidé vědí, co ode mne mohou čekat,“ říká kandidát na senátora Jiří Paroubek

„Jsem zkušený, plný sil a lidé vědí, co ode mne mohou čekat,“ říká kandidát na senátora Jiří Paroubek

Ostravský hlas vám každé pondělí v průběhu následujících týdnů nabízí rozhovory s kandidáty do Senátu za volební obvod č. 71 – Ostrava-město, zahrnující městské části Ostrava-Jih, Proskovice a Polanka nad Odrou. Třetím představovaným po Martinu Konvičkovi, Martinu Tomáškovi a René Čípovi je bývalý předseda vlády a sociální demokracie Jiří Paroubek, kandidující jako nezávislý kandidát za podpory ostravské ČSSD.

Jak byste sebe, jako osobu, charakterizoval?
Jsem zkušený, plný sil a lidé vědí, co ode mne mohou čekat. Vždy jsem pracoval pro to, aby se lidé měli lépe a zajímal se o jejich skutečné problémy. Vím, co je potřeba a především vím, jak toho dosáhnout.

Z jakého důvodu jste se rozhodl kandidovat do Senátu?
Moje odpověď je jednoduchá: Protože mi to ostravští sociální demokraté nabídli a protože jsem se naučil, za léta co jsem byl v politice, vážit si Ostravska, Ostraváků a také ostravských sociálních demokratů. Jejich organizace byla v rámci ČSSD vždy nejlepší v republice, protože vycházela důsledně z toho, co lidé chtějí. A já doufám, že mohu přispět k tomu, aby se tento čas vrátil zpátky.

Proč jste se rozhodl kandidovat za volební obvod č. 71 – Ostrava – město?
Je to výrazně levicový obvod a já věřím, že zde mám lidem co nabídnout. Mám bohaté zkušenosti např. z Ústeckého kraje, který v mnohém připomíná i Moravskoslezský kraj, tedy i Ostravu a v němž jsem dlouhá léta působil jako poslanec. Jsou to problémy spojené s probíhající restrukturalizací hospodářství, nezaměstnanost, existence vyloučených lokalit, vysoký počet exekucí, které postihly desetitisíce osob a domácností. To všechno jsou věci, které je třeba řešit a já na to mám plán.

O co se, v případě zvolení, chcete v Senátu zasadit?
Jako senátor mohu své názory na změnu uplatnit především v oblasti životního prostředí, v oblasti bytové politiky, v oblasti exekucí, ale také v oblasti výstavby dopravní infrastruktury, což do značné míry souvisí opět s již zmíněnou kvalitou životního prostředí. V investicích v dopravě může senátor prospět svému volebnímu obvodu prakticky lobbingem. Být součástí senátorského klubu velké (věřím tomu, že se sociální demokracie může vydat ze současných šesti či sedmi procent volební podpory rychle nahoru k podstatně vyšší voličské podpoře) a vládní strany jsou samozřejmě lepší, nežli například u dosavadního senátora, který zastupuje místní politickou formaci bez vlivu nebo jen s malým vlivem v celostátní politice. Tedy bez vlivu v parlamentu a ve vládě. Bývalý premiér to má pochopitelně jednodušší.

KOMENTÁŘE