Kamery na Jihu pohlídají Hotelový dům Hlubina i podchody

Kamery na Jihu pohlídají Hotelový dům Hlubina i podchody

Radnice největšího ostravského městského obvodu pokračuje v úsilí o zvýšení bezpečnosti obyvatel. Radní rozhodli, že na rizikových místech umístí dalších osm bezpečnostních kamer. Za provoz dosavadních třiceti jedna kamer v obvodu hradí radnice téměř tři čtvrtě milionu korun ročně.

Kamery budou hlídat prostory kolem nákupního centra v Hrabůvce zvaného Železňák, okolí Hotelového domu Hlubina a prostory podchodu tramvajové zastávky Hulvácká, který se nachází v blízkosti dalších ze 14 ubytoven v obvodu.

„Městský obvod stále pracuje na zajištění vyšší bezpečnosti na celém území Jihu. Ve spolupráci s Městskou policií Ostrava vyhledáváme rizikové lokality, kde by umístění kamerových systémů pomohlo. Jednou z takových lokalit je také nákupní centrum, Hotelový dům Hlubina a podchod tramvajové zastávky MHD Hulvácká,“ uvedl radní Adam Rykala, který má problematiku bezpečnosti na Jihu na starosti.

„Dohledu nad veřejným pořádkem v uvedené lokalitě, který je nepříznivě ovlivňován provozem ubytovny, Hotelového domu Hlubina, se městská policie věnuje soustavně ve zvýšené míře. Veřejný pořádek a pravidla občanského soužití jsou často narušovány osobami ubytovanými, ale i osobami, které je navštěvují. Jako vhodné řešení považujeme vybudování kamerového systému, který svým preventivním účinkem může přispět ke snížení protiprávních jevů a zvýšit efektivitu práce městské policie,“ uvedl ředitel Městské policie Ostrava Zdeněk Harazim.

„Instalace kamer přispěje ke zvýšení pocitu bezpečí obyvatel žijících v dané lokalitě a zvýší se pravděpodobnost odhalení pachatelů trestné činnosti,“ dodal.

KOMENTÁŘE