Kradl telefony a oblečení, hrozí mu až tříleté odnětí svobody

Kradl telefony a oblečení, hrozí mu až tříleté odnětí svobody

Sedmačtyřicetiletý muž se v průběhu měsíce června tohoto roku opakovaně vracel do jedné z prodejen v Třici, odkud měl ve čtyřech případech odcizit zboží za více jak dvanáct tisíc korun. Pachatel si však měl při poslední návštěvě počínat velmi nestandardně. Pracovník bezpečnostní služby uvedl, že při procházení uličkou elektra zaregistroval zákazníka, který na sebe upozornil tím, že jej zřetelně pozdravil. Na bezpečnostních kamerách poté stejného muže spatřil, jak si z regálu bere mobilní telefon a tento uschovává do své tašky. Do té měl také ukrýt i pánské kraťasy, ponožky a světlo k jízdnímu kolu. Na pokladně však zaplatil pouze za potraviny a s ukrytým zbožím se následně pokusil opustit prodejnu. V tom mu chtěl zabránit pracovník bezpečnostní agentury, kterému se pachatel vysmekl a začal utíkat. Zadržen byl až policisty obvodního oddělení Třinec, kteří jej dopadli u hlavního vstupu obchodního domu.

V průběhu prověřování uvedeného skutku bylo zjištěno, že si obdobným počínáním měl pachatel z prodejny postupně odnést na několik kusů mobilních telefonů a pánské oblečení.

Jelikož se muž uvedeného jednání dopustil opakovaně, hrozí mu ve zkráceném přípravném řízení až tříletý trest odnětí svobody.

KOMENTÁŘE