Muž na zastávce Elektra střílel z plynové pistole, policie hledá svědky

Muž na zastávce Elektra střílel z plynové pistole, policie hledá svědky

Ostravští policisté prověřují okolnosti trestného činu výtržnictví. Ke skutku došlo v pátek kolem 14.45 hodin na ulici Nádražní v Moravské Ostravě. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že muž měl v prostoru tramvajové zastávky „Elektra“ manipulovat s plynovou zbraní a opakovaně vystřelit. Uvedenému protiprávnímu jednání měla předcházet verbální rozepře se dvěma muži. Po střelbě muž nastoupil do přijíždějící tramvaje a z místa odjel.

„Na tísňové lince jsme přijali oznámení svědků, kteří registrovali předmětnou situaci. Policisté oddělení hlídkové služby podezřelého muže zakrátko vypátrali v tramvaji a zadrželi jej. Zajistili také plynovou zbraň. Orientační dechová zkouška 63letého muže byla pozitivní, vykázala hodnotu přesahující 2,6 promile alkoholu. Výslech muže bylo možno konat v době, kdy nebyl ovlivněn alkoholem. Muž byl již pro trestný čin výtržnictví odsouzen. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

„Žádáme dva muže (zatím nezjištěné identity), kteří měli před střelbou být účastníky slovní rozepře (a být svědky situace, kdy měl muž střílet), aby nás kontaktovali na lince 158 nebo tel. obvodního oddělení policie Ostrava-střed č. 974 727 401. Žádáme také další případné svědky popsaného skutku, kteří dosud nekomunikovali s policisty, aby nás kontaktovali. Za pomoc děkujeme,“ dodala.

KOMENTÁŘE