Opilý řidič utopil svou Fabii v rychvaldském rybníku, sám se zachránil

Opilý řidič utopil svou Fabii v rychvaldském rybníku, sám se zachránil

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly dnes v sobotu dopoledne v Rychvaldu u rybníku Skučák, do něhož předtím vjel osobním automobilem Škoda Fabia značně opilý řidič a jeho světlá fabia skončila ve vodě na střeše.

„Řidič se zřejmě sám zázračně vysoukal velmi brzy po nehodě ven a při příjezdu složek záchranářů už seděl na břehu rybníka. Policisté proto neměla problém změřit jeho aktuální velmi kladný poměr k alkoholickým nápojům,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

„O kontrolu prázdnosti (tedy bez dalších osob) napůl potopené fabie, ležící na střeše kousek od břehu rybníka, se postarali profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bohumín a Karviná. Ti sem vedle jeřábu AJ AC40 Terex/Demag pro jistotu přivezli v lodním kontejneru i dva čluny a nepromokavé kombinézy, nafukovací vesty a přilby k případné záchraně dalších potenciálních cestujících. Žádní nebyli nelezeni,“ uvedl.

„S hasiči dorazila také dostatečná zásoba sorbentu k likvidaci úniku provozních kapalin, který nakonec nemuseli použít. Postačilo vytvoření provizorní norné stěny z hasičské hadice, natlakované vzduchem, a to od břehu ke břehu okolo havarovaného auta,“ dodal.

foto: Hasiči ČR

KOMENTÁŘE