Ostravský vykradač aut byl dopaden, hrozí mu odnětí svobody až na tři léta

Ostravský vykradač aut byl dopaden, hrozí mu odnětí svobody až na tři léta

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 24letého muže pro trestné činy krádež a poškození cizí věci. Muž byl přitom již jednou ke stejné věci odsouzen, trest vykonal v květnu roku 2017.

K protiprávnímu jednání došlo v době od 27. 7. 2018 do 8. 8. 2018 v Moravské Ostravě a Ostravě-Mariánských Horách. Muž je podezřelý, že ve čtyřech případech vnikl do vozidel (zpravidla poškodil okna automobilů) a z interiéru odcizil různý majetek poškozených. Mezi odcizenými věcmi byly například oděvy, zavazadla, mobilní telefon, nářadí nebo plynová pistole.

„Škoda na majetku byla předběžně specifikována v řádech desítek tisíc korun (dosud neobjektivizováno znalcem). Muž též neměl v první hodině dne 9. 8. 2018 reagovat na výzvy policistů a dát se před hlídkou na útěk, ve snaze uprchnout. Při útěku měl odhodit pravděpodobně expanzní zbraň. Policisté však muže dostihli a omezili jej na osobní svobodě. Zajištěna byla i předmětná zbraň, kterou měl odcizit z jednoho vozu,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

„V průběhu prověřování byly shromážděny důkazy, načež policejní komisař zahájil trestní stíhání muže. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Pachateli předmětného skutku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ dodala.

KOMENTÁŘE