Poznáváte ho? Policie hledá muže, který přepadl banku v Ostravě-Porubě

Poznáváte ho? Policie hledá muže, který přepadl banku v Ostravě-Porubě

Ostravští kriminalisté, specializující se na odhalování násilné trestné činnosti, pátrají po podezřelém muži, ale i po svědcích události. Ke zvlášť závažnému zločinu loupeže došlo dne 2. 8. 2018 po 16.20 hodin v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě.

„Do pobočky finančního ústavu vstoupil neznámý muž a pod pohrůžkou střelné zbraně donutil zaměstnance subjektu vydat peníze (řádově desítky tisíc korun). S financemi pak z místa činu neznámý unikl. Ke zranění osob nedošlo. Při skutku neznámý hovořil slovensky. Detailněji ke vzezření neznámého muže viz přiložené obrazové záznamy,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

„K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin loupeže. Policisté shromažďují informace k podezřelému, byly zajištěny i obrazové záznamy. Žádáme svědky, kteří poznají muže na záznamu, aby nás kontaktovali na lince 158. Identicky žádáme, aby nás kontaktovaly dvě svědkyně, které se v předmětné době nacházely v prostoru bankomatu. Doplnit lze, že šlo o dvě dívky, první byla oblečena do krátkého tílka na ramínka černé barvy, nesla černý batoh. Druhá dívka byla rovněž oblečena do tílka na ramínka, pravděpodobně tmavě červené (či fialové) barvy se světlým potiskem, nesla kabelku světlé barvy. Za Vaši pomoc děkujeme,“ dodala.

Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

foto: PČR

KOMENTÁŘE