Preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ opět na Opavsku

Preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ opět na Opavsku

Začátek školního roku bývá pro děti a mládež náročnějším obdobím, neboť z volných dnů plných her a zábavy najednou vejdou do světa úkolů a každodenních povinností. Aby jejich začátek školního roku byl z pohledu účastníka silničního provozu bezpečnější, připojili jsme se ke strážcům přechodu a strážníkům městských policií a v tomto prvním zářijovém týdnu zvyšujeme dohled nad jejich bezpečností v silničním provozu. Zvýšený dohled hlídek je zaměřen na rizikové přechody pro chodce v blízkosti základních škol na Opavsku.

Policisté Územního odboru Opava zaměřují svou pozornost zejména na bezpečné přecházení vozovky. Navíc na vybraných přechodech pro chodce jsou malí i velcí účastníci silničního provozu oslovováni policisty k dodržování pravidel bezpečné chůze, které si společně zopakují. Například dnes 4. září 2018 se mohli s policisty a krajským koordinátorem BESIP pro Moravskoslezský kraj setkat u přechodu pro chodce na ulici Kylešovská přímo před Základní školou a Mateřskou školou Otice. Policisté jim pomáhali v bezpečném přecházení vozovky. Žádný z účastníků se bezmyšlenkovitě nevrhl přes silnici. Po ústním zopakování pravidel, ve kterých někteří jen lehce pokulhávali, si na oplátku odnášeli malé upomínkové předměty (pexesa s dopravními značkami, reflexní pásky aj.).

Tento dopravně preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ byl dnes také podpořen preventivním seminářem dopravní výchovy, a to přímo na Základní škole v Oticích. Děti prvního stupně základní školy si spolu s policisty a zástupcem BESIP zopakovali pravidla bezpečného přecházení silnice. Preventivní aktivity zaměřené nejen na problematiku chodců budou policejní preventisté vykonávat v průběhu roku ve školách a školských zařízeních v celém okrese Opava. Hned s další preventivní aktivitou zaměřenou na chodce zavítají policisté Oddělení tisku a prevence Opava v příštím týdnu za školáky do Velkých Hoštic.

KOMENTÁŘE