SESTŘIH: Baník dobyl Olomouc, Diop zaznamenal hattrick

I po pátém kole pokračuje suverenní jízda Baníku na evropské poháry. Baník, podpořen v Olomouci více než třemi tisíci ostravskými fanoušky, s přehledem dominoval a vyhrál 4:1. Hattrickem se blýskl senegalský forvard Dame Diop.

Ostrava vstoupila do utkání nejlepším možným způsobem. Již ve třetí minutě Lukáš Pazdera dostal pas do vápna a ihned vybídl lépe nabíhajícího Martina Filla, který z voleje prostřelil bezmocného Buchtu. Sigma se pomalu dostávala do zápasu, ale její naděje uhasil Dame Diop, který o deset minut později po přihrávce Holzera prostřelil nohy bránícího obránce.

Olomouc si poté vytvořila několik náznaků šance, ale Sladký ani Plšek se k finální fázi, i díky výbornému výkonu stoperské dvojice Šindelář – Stronati, nedostali. Naopak Baník mohl přidat do poločasu třetí ránu, golman hostů Buchta ale ránu Ondřeje Šašinky vytěsnil mezi tři tyče.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji opět hosté, ale Holzerův nákop do vápna minul jen o centimetry Fillovu kopačku. V 60. minutě se, po nahrávce Martina Filla, z těžké pozice prosadil opět Dame Diop a zvýšil vedení. To ale senegalskému útočníkovi nestačilo a po parádním centru Roberta Hrubého zkompletoval svůj první hattrick v české nejvyšší soutěži.

Deset tisíc fanoušků vidělo i branku domácích, střídající Pavel Dvořák po Zahradníčkově pasu upravoval na konečných 1:4.