SESTŘIH: Baroš úřadoval hattrickem proti Příbrami

Šestatřicetiletý ostravský kapitán Milan Baroš se proti nováčkovi FORTUNA:LIGY blýsknul hattrickem a tři body tak po návštěvě Příbrami zůstávají v Ostravě.

Příbram vstoupila do duelu aktivněji, ale pak inkasovala z první akce domácích. Centr z pravé strany v podání Lukáše Pazdery si Milan Baroš parádně zpracoval na prsa a kopem přes hlavu překonal k zadní tyči bezmocného Švengera. Pro Baroše to byla padesátá branka v nejvyšší soutěži.

Baník gól nakopl, ale aktivitu před pokutovým územím nedokázali zúročit. Z brejku se do slibné situace dostal mladý Matoušek, který po souboji jeden na jednoho už natahoval ke střele, ale zkušený ostravský bek Jiří Fleišman mu balon v poslední chvíli ukopl. Příbram se začala z obrdžené branky oklepávat, ale v tu chvíli uděřil opět Baroš. Naskočil si na přímý kop v podání Filla a Baník po dvaadvaceti minutách vedl už o dvě branky.

KVÍZ: Jak dobře znáte kapitána Baníku Milana Baroše?

Do druhé půli vstoupili opět lépe domácí a v klidu kontrolovali hru. Baník byl i blízko penaltě, po souboji s Milana Baroše s golmanem hostů Švengrem se ale penalta nepískala. Baroš ale o třetí zářez nepřišel, v 51. minutě se po přihrávce Dame Diopa nemýlil a vymetl pavučiny Švenger branky.

Ostravský kapitán byl blízko i čtvrté trefě, ale v 62. minutě se blýsknul zákrokem brankář Příbrami Švenger.

Hosté se v závěru dostali k tlaku, ale střídající Průcha hlavou mezi tři tyče netrefil. Ostravský Baník vyhrál doma v proti Příbrami po pěti letech 3:0.