Shakespearovské slavnosti pokračují po jedenácté

Shakespearovské slavnosti pokračují po jedenácté

Premiéra komedie Dobrý konec všechno spraví otevřela v pondělí 23. července na Slezskoostravském hradě už pojedenácté Letní shakespearovské slavnosti. V hlavních rolích se představili Martin Siničák, Marie Durnová, Anna Fialová, David Novotný nebo Ondřej Pavelka. Letošní festival pod hvězdami zahájil primátor Ostravy Tomáš Macura. Shakespearovské slavnosti potrvají do 12. srpna.

Letošní premiéru komedie Dobrý konec všechno spraví režíruje Jan Antonín Pitínský. Komedie je sice divácky méně známá, mezi Shakespearovými hrami má ale mimořádné postavení. Inscenace o neopětované lásce, v níž hraje důležitou roli tzv. postelový trik, je jedním z autorových loučení se žánrem komedie.

I další program Letních shakespearovských slavností rozhodně stojí za pozornost. Nebude chybět shakespearovská klasika, ostravské představení Hamlet v hlavních rolích s Miroslavem Etzlerem, Tomášem Savkou a Pavlou Gajdošíkovou. Návštěvníci si mohou užít také Večer tříkrálový aneb cokoli chcete. Novinka minulého roku – znovu obnovená Komedie omylů, si svým koncertem humoru získala velkou diváckou přízeň a i v tomto ročníku tomu nebude jinak. Letos naposledy mohou návštěvníci vidět hojně navštěvované představení Sen noci svatojánské, které se do Ostravy nakrátko vrátí, aby zde ukončilo své působení na festivalu.

Vstupenky na ostravská představení je možné zakoupit na www.shakespearova.cz a v síti Ticketportal. Představení začínají ve 20.30. Jedenáctý ročník Letních shakespearovských slavností Ostrava se koná za finanční podpory města Ostravy.

KOMENTÁŘE