Silně podnapilý muž se pokusil vloupat do zahradní chatky v Opavě

Silně podnapilý muž se pokusil vloupat do zahradní chatky v Opavě

Opavští policisté v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže ve stádiu pokusu 38letému místnímu muži, který se minulé úterý v podvečer pokusil vloupat do jedné ze zahradních chat v zahrádkářské osadě na ulici Bílovecké v Opavě.

„Páčením dveří způsobil 67letému majiteli chaty z Opavy celkovou hmotnou škodu ve výši tisíc korun, k vniknutí do objektu nedošlo a nebylo nic odcizeno. Po tomto protiprávním jednání majetkového charakteru 38letý podezřelý muž odešel ze zahrádkářské osady k nedalekému kolejišti, kde si lehl a bezprostředně tak ohrožoval svůj život a zdraví,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

„Zde byl zajištěn službukonající policejní hlídkou z Obvodního oddělení v Opavě a vzhledem k tomu, že jevil silné známky požití alkoholických nápojů (orientační dechová zkouška u něj prokázala hodnotu téměř 2 promile alkoholu v dechu), zakročující policisté rozhodli o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Jeho případná další trestná činnost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů,“ uvedl.

foto: Policie ČR

KOMENTÁŘE