Silně podnapilý řidič v Šilheřovicích způsobil škody za 137 tisíc

Silně podnapilý řidič v Šilheřovicích způsobil škody za 137 tisíc

Ve středu chvíli před půl šestou řídil sedmačtyřicetiletý muž z Karvinska v Šilheřovicích svůj automobil Hyundai, přičemž při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru, přes vyvýšenou obrubu chodníku vyjel mimo pozemní komunikaci a postupně narazil do oplocení jednoho z rodinných domů, dále do skříně plynové přípojky s betonovou podezdívkou a do kovové brány oplocení sousedního rodinného domu.

„Po dopravní nehodě řidič z místa utekl, avšak byl dostižen svědky kolizní situace a následně byl dopraven zpět na místo události. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 137 tisíc korun. Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo, že shora uvedený muž řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami více jak 2,2 promile alkoholu v dechu,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

„Při prvotním prověřování 47letý muž přítomným policistům neustále uváděl, že v době nehody vozidlo neřídil, byl pouze spolujezdec a automobil měl řídit mu neznámý muž hovořící polsky. Toto tvrzení však bylo vyvráceno přítomnými svědky. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz, zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal.

foto: pixabay.com

KOMENTÁŘE