V Kobeřicích hořela zemědělská budova, škoda je téměř půl milionu korun

V Kobeřicích hořela zemědělská budova, škoda je téměř půl milionu korun

V pondělí po poledni byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ohlášen požár zemědělské budovy v obci Kobeřice. Na místo byly ihned vyslány tři jednotky sboru dobrovolných hasičů Moravskoslezského kraje z obcí Bolatice, Kobeřice a Kravaře a jedna jednotka profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje ze stanice v Opavě.

„Po příjezdu na místo události byla již budova o výměře cca 80m2 pohlcena plameny a jednotky tak okamžitě zahájily hasební práce. V bezprostřední blízkosti objektu byl zaparkován osobní automobil, který v době příjezdu hasičů byl již také kompletně pohlcen plameny,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

„Hasičům se podařilo dostat plameny pod kontrolu a zabránit tak dalšímu šíření za necelé dvě hodiny po ohlášení události, i přesto se však odhadovaná škoda pohybuje kolem 450 tisíc českých korun. Příčina požáru se vyšetřuje a na místě události zůstane do večerních hodin na dohled místní jednotka sboru dobrovolných hasičů z Kobeřic,“ dodal.

KOMENTÁŘE