V Ostravě se střetlo osobní vozidlo s chodci, dva zranění

V Ostravě se střetlo osobní vozidlo s chodci, dva zranění

V pátek dopoledne zasahovali záchranáři v Ostravě u dopravní nehody mezi osobním vozidlem a dvěma chodci. Informaci o události přijali operátoři záchranné služby před desátou hodinou a na pomoc vyjely dva týmy rychlé zdravotnické pomoci.

„Čtyřiasedmdesátiletá žena byla podle sdělení svědků chvíli v bezvědomí, se záchranáři již později komunikovala. Její stav však svědčil o pravděpodobném otřesu mozku. Pacientka utrpěla poranění hlavy, mnohočetné oděrky na různých částech těla a zasahující záchranáři vyslovili podezření na poranění pánve. Postiženou proto zajistili pánevním pásem, uložili do vakuové matrace a po dalším ošetření transportovali do Městské nemocnice Ostrava, kde byla předána do péče lékařů urgentního příjmu,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

„Druhý chodec, třiaosmdesátiletý muž, byl zraněn na hlavě, horní a dolní končetině. Také jemu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče. Tým rychlé zdravotnické pomoci jej připravil k transportu, přepravil do ostravské Fakultní nemocnice a předal na oddělení urgentního příjmu,“ dodal.

KOMENTÁŘE