Vážná nehoda zablokovala dopravu u Bílé na Frýdecko-Místecku: Sedm zraněných, včetně dětí

Vážná nehoda zablokovala dopravu u Bílé na Frýdecko-Místecku: Sedm zraněných, včetně dětí

Sedm zraněných si vyžádala dopravní nehoda dvou osobních vozidel u obce Bílá na Frýdecko-Místecku. „Zraněno bylo celkem sedm lidí, z toho dva nezletilí a dvě děti,“ řekl mluvčí hasičů Jakub Kozák. Hasiči museli hasit i jedno z havarovaných vozidel, které začalo hořet.

„Hasiči spolupracovali se zdravotníky při ošetřování zraněných a jejich transportu do sanitek a vrtulníku. Zároveň vysokotlakým proudem zlikvidovali drobné zahoření jednoho z havarovaných vozidel a odpojili akumulátory,“ dodal.

„Týmy záchranné služby poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči třem dospělým mužům středního věku a čtyřem dětem ve věkovém rozpětí tří až třinácti let. Všichni pacienti byli při vědomí a v kontaktu se záchranáři. Utrpěli většinou středně těžká zranění – ponejvíce zad a páteře, též pánve, hlavy a v jednom případě zasahující lékař vyslovil podezření na otřes mozku. Závažnější se jevil stav dvanáctileté dívky s poraněním páteře. Ta byla vrtulníkem LZS po ošetření přepravena do ostravské Fakultní nemocnice. Ostatních šest postižených bylo sanitními vozy transportováno na úrazovou ambulanci nebo urgentní příjem nemocnice ve Frýdku-Místku,“ uvedl k situaci mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Po dobu zásahu byla silnice uzavřena, krátce před půl třetí byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh a provoz řízen kyvadlově policisty.

KOMENTÁŘE