Vítkovice v Jihlavě ještě tři minuty před koncem vedly o dva góly, nakonec si odvážejí pouze bod

Fotbalisté MFK Vítkovice chtěli na Vysočině navázat na dobré výkony v Hradci a doma proti Varnsdorfu, což se jim v Jihlavě podařilo a po zásluze si odvážejí jeden bod za remízu 2:2. Přesto závěr byl pro muže v červených dresech velmi hořký.

Počáteční oťukávání skončilo po deseti minutách hry, kdy Vaculík prošel ze strany vápnem a mířil na bližší tyč, Šustr byl však pozorný a míč vyrazil na roh. Z něj nic zajímavého nebylo. Vítkovický brankář byl zároveň ústřední postavou dalších minut, když po dlouhém nákopu domácích musel řešit ošemetnou situaci rukama na hranici pokutového území. Domácí se dožadovali odpískání, píšťalka sudího Marka ale zůstala němá. Na druhé straně se po autu dostal na přední tyči do šance David Mikula, odpoutal se od obránce, podržel si míč a vystřelil z otočky, avšak Vejmola byl na místě. Domácí byli aktivnější, drželi balón a po dlouhých odkopech mužů v červeném vždy rychle přispěchali zpět k pokutovému území Vítkovic. Dovnitř se ale dostávali jen zřídka, a když už se tak stalo, tak si Václav Cverna skvěle poradil se Zoubelem i Fulnekem.

V devětatřicáté minutě se po individuální akci zastřeloval Jozef Urblík, jehož skákavý míč skončil jen kousek vedle pravé tyče Šustrovy branky. Poslední minuta první pětačtyřicetiminutovky však patřila Ostravanům. Domácí se snažili kombinovat na útočné polovině, leč o míč přišli a následně s ním utekl Martin Macej, jenž v rychlostním souboji nedal Tlustému šanci a zakončil nádherně pod břevno. Pro Vysočinu Jihlava to tak před odchodem do kabin byla tvrdá rána.

Druhou půli poznamenal začínající déšť, který se rychle přeměnil na proudy vody. Domácí hra pak byla ještě nepřesnější a změnila se jen na nakopávané centry, které výborná defenzíva Vítkovic zvládala odvracet. V pološancích Vaculík prováhal správný okamžik na střelu a zakončení Klímy z penaltového prostoru bylo zblokováno. MFK svůj styl hry nezměnil a stále čekal na příležitosti k brejku. První vážnější situace nastala po rohu Vasiljeva, jehož opakovaný centr však Holiš hlavou zakončil nad. Později zase rozkmital své nohy Martin Motyčka, ale ani jeho centr od brankové čáry nedokázal nikdo z borců v červeném proměnit v ohrožení branky. Na druhé straně se o vzruch postaral brankář hostů, kterého se snažil skluzem obrat o míč Javůrek, Martin Šustr ale posunul míč do strany a v klidu rozehrál.

Jihlavští začali útočit ve více mužích, leč jejich útok postrádal myšlenku, což vyhovovalo družině Jiřího Balcárka. Pašek si skvěle prohodil míč u pravé lajny a pelášil k bráně, jeho centr si stáhl Macej, patičkou prostrčil balón k Súkenníkovi, ten však zblízka nechal vyniknout brankáře Vejmolu. Avšak další vítkovický útok už skončil radostí hráčů i fanoušků, kteří opět přijeli svůj klub podpořit. Unikající Vasiljev uvnitř vápna nadvakrát dostal míč před branku, kde na nikým nehlídaného Romana Holiše čekala jednoduchá práce. Sedm minut před koncem tak na světelné tabuli svítil stav 0:2 a domácí hra byla silně utlumena.

Dvě minuty před koncem ale přišel blesk z čistého nebe. Střídající Daniel Turyna vrátil dlouhý nákop na hranici pokutového území, kde napřáhl nikým neobsazený Jozef Urblík a ranou k tyči snížil na 1:2. Jihlava ucítila šanci. V devadesáté nastavení záložník domácích znovu vystřelil ze střední vzdálenosti, Martin Šustr tentokrát vyrazil na roh. Po jeho zahrání se ale ozvala píšťalka sudího Marka. Ten viděl faul a nekompromisně odpískal pokutový kop. Míč si postavil muž posledních minut Jozef Urblík a ranou k levé tyči Šustrovy svatyně určil konečné skóre zápasu 2:2. Vítkovice přesto jedou domů z Jihlavy s bodem a vztyčenou hlavou.

FC Vysočina Jihlava – MFK Vítkovice 2:2 (0:1)
Branky: 88. Urblík, 90+1. Urblík (pen.) – 45. Macej, 83. Holiš. Rozhodčí: Marek – Caletka, Ratajová. ŽK: Vedral – Končal, Motyčka, Holiš. Diváci: 1379.
Jihlava: Vejmola – Vaculík (63. Turyna), Tlustý, Štěpánek, F. Novotný (78. Vedral) – Urblík, Levin (81. Nerad) – Fulnek, Zoubele, Javůrek – Jiří Klíma.
Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula, V. Cverna, Končal (84. Hýbl) – Pašek, Motyčka, Holiš, Súkenník, Vasiljev (90+2. O. Cverna) – Macej (87. Mrázek).

Ohlas trenéra po utkání:

Jiří Balcárek (Vítkovice): „V prvním poločase jsme hráli zodpovědně zezadu, ale byli jsme trošku pasivní, což jsme si v poločase museli vyříkat. Paradoxně jsme vedli, avšak v momentě, kdy jsme získali míč jsme ho hned vzápětí ztráceli. Ve druhé půli jsme hráli více dopředu, z čehož pramenily brejky i druhý gól. Pak ale přišla špatná koncentrace a utkání jsme během chvíle ztratili. Na moment jsme byli pasivní a soupeř zaslouženě vyrovnal. V kabině jsem hráče pochválil, protože takový už je někdy fotbal.“