Vítkovičtí hokejisté v prvním přípravném utkání vyhráli po prodloužení v Havířově

Extraliga pomalu, ale jistě klepe na dveře a pro vítkovické hokejisty začíná série přípravných utkání. Prvním, kdo vyzval čtvrtý tým loňské základní části extraligy byl prvoligový Havířov. Moravskoslezské derby dopadlo lépe pro Vítkovické, po přihrávce nové posily Erika de la Rose se v prodloužení prosadil Roman Szturc.

Ostravané se na ledě soupeře z WSM ligy představily v kombinové sestavě, ve které nechyběla řada opor. Premiéru ve vítkovickém dresu si odbyly posily Jan Schleiss, Petr Šidlík a také Švéd Erik de la Rose. Trenér Jakub Petr zařadil do sestavy i hráče na zkoušku – Dominika Tršku a Tomáše Černého.

Vítkovičtí otevřeli skóre zhruba po čtyřech minutách, kdy se po ponechané výhodě uvolnil osmnáctiletý útočník Josef Baláž a bekhendovým blafákem překonal hostujícího golmana Bláhu. Následovaly dvě přesilovky ve prospěch domácích, havířovští hokejisté ale ani jednu z nich neproměnili a proto po první třetině na světelné tabuli zůstával stav 0:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji opět hokejisté Vítkovic, ale střely Schleisse i Zdráhala golman Bláha se štěstím vytěsnil. Po třiceti minutách se probudili i domácí – nejprve tvrdě pálil Korím a poté Veselý dokonce trefil tyč Dolejšovy branky, ale skóre zůstávalo stejné. Vítkovice mohly přidat i druhou branku, ale bomba Olesze skončila po těči na horní tyči havířovského golmana. A poté se již dostali ke slovu opět domácí – v početní výhodě Marek Haas trefil bruslí nahozený puk a hráči na obou stranách tak odcházeli do šatny smírně.

Nejatraktivnější podívanou přinesla třetí třetina, kdy akce střídala akci, avšak skóre zůstávalo neměnné. Ale jen do 51. minuty, kdy misky vah na stranu Ostravanů přiklonil výborně hrající Roman Szturc, který nadvakrát po samostatném úniku protlačil puk do branky domácích. Havířov se ale vzmohl ještě na jedno vyrovnání. Pět minut před koncem Veselého střelu Dolejš jen vyrazil před Jakuba Kotalu, který se střelou do prázdné brány neměl problém.

Po šedesáti minutách zůstával stav 2:2 a utkání dospělo do prodloužení. Po třech minutách prodloužení utkání ukončil Roman Szturc, který se po pasu Erika de la Rose ke vzdálenější tyči nemýlil.