MŠ Mitušova 6 je další zateplenou školkou

MŠ Mitušova 6 je další zateplenou školkou

Děti i rodiče nově vítá budova MŠ Mitušova 6 veselými barvami. Realizace zateplení a výměna oken stála sedm milionů korun. Díky finanční úspoře oproti předpokládaným nákladům bude provedena také rekonstrukce zahradních teras, které děti využívají při pobytu na zahradě.

„Celá původně šedá budova nám krásně prokoukla. Díky patří obvodu, realizátorům stavby, ale i dětem a rodičům za trpělivost, neboť rekonstrukce probíhala za běžného provozu školky. Jsem moc ráda, že se opraví i naše zahradní terasy, které děti často využívají při pobytu venku,“ řekla Petra Sedláčková, vedoucí učitelka MŠ Mitušova 6.

Městský obvod Ostrava-Jih je zřizovatelem celkem 30 mateřských škol. „MŠ Mitušova 6 je v pořadí čtrnáctá školka s dokončeným zateplením. Polovinu nákladů hradil obvod, druhou polovinu jsme čerpali z rozpočtu města. Za uspořené finanční prostředky ve výši téměř dva miliony korun u školky ještě zrekonstruujeme zahradní terasy. Do roku 2022 pak chceme realizovat zateplení všech zbývajících šestnácti mateřských škol, o které se náš obvod coby zřizovatel stará.“ informoval o dalších záměrech radnice radní pro oblast školství Adama Rykala.

zdroj: ostrava.cz

KOMENTÁŘE