Vítkovice ubojovaly v Hradci Králové bod

Vítkovice ubojovaly v Hradci Králové bod

Zodpovědnost a organizovanost. To byly dva hlavní atributy bodově úspěšného vystoupení na východě Čech. Fotbalisté Vítkovic uhráli v Hradci Králové, který první tři zápasy v sezoně vyhrál, bezbrankovou remízu.

Jistý výkon gólmana Martina Šustra a důsledná práce celého týmu v čele s defenzivní složkou prakticky znemožnila královéhradeckým Votrokům vstřelit byť jen jediný gól. Výjimkou byla jen křídelní akce Urmy z úvodu prvního poločasu, po níž ale Martan minul vítkovickou branku.

Ostravané se poprvé osmělili po úvodní čtvrthodině, ovšem Mišinského střelu ze šestnáctky, která mířila k tyči, gólman Ottmar kryl.

Pak pro změnu Vlkanova pálil velmi dobře ze střední vzdálenosti, k nelibosti domácího publika však trefil pravou Šustrovu tyč.

Po změně stran zkusili královéhradečtí fotbalisté náš tým uzavřít na obranné polovině, to se jim místy i dařilo, ale recept na překonání výborně pracující defenzivy nenašli.

Vítkovice se díky úvodnímu sezonnímu bodovému přírůstku dostali po dvou letech a čtyřech kolech poprvé v tabulce pravdy (pořadí, které se určuje na základě venkovních zisků a domácích ztrát) do plusového pásma. A prodloužit si pobyt v klidnějších vodách mohou svěřenci trenéra Jiřího Balcárka v sobotu 18. srpna od 17 hodin proti Varnsdorfu.

FC Hradec Králové – MFK Vítkovice 0:0
Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Mojžíš. ŽK: Holiš, Mišinský, V. Cverna, Mrázek (všichni Vítkovice). Diváci: 1130.
Hradec Králové: Ottmar – Finěk, Kvída, Plašil, Urma – Janoušek M. Černý (69. Zorvan) – Martan (77. Miker), Vlkanova, Ďurděvić (58. Hynek) – Kropáček.
Vítkovice: Šustr – O. Cverna, V. Cverna, Mikula, Celba – Pašek (67. Macej), Holiš, Motyčka, Hýbl (74. Mrázek) – Vasiljev, Mišinský (87. Bzirský).

foto, text: mfkv.cz

KOMENTÁŘE