Fantom sprejerství byl dopaden, myslel si, že tvoří umělecké dílo. Hrozí mu rok za mřížemi

Sprejer, který svým uměním poškozoval autobusové zastávky, mateřské školy, mosty či komerční budovy byl dopaden ostravskými policisty. Jedná se o sedmatřicetiletého muže.

zdroj: Policie ČR

„Několika měsíční práce, vyhledávání a poskládání takzvané skládačky důkazů nakonec dovedla kriminalisty k 37letému muži z Ostravy. Podařilo se prokázat, že má na svědomí 51 skutků v podobě sprejerství. Komisařka muži ve zkráceném přípravném řízení sdělila podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Sám podezřelý muž se policistům při výslechu ke všem činům doznal. „V přesně nezjištěném čase, v období přibližně od začátku minulého roku až do současnosti měl opakovaně tvořit nápisy, které pro něj měli mít osobní význam z dětství. Téměř všechny se shodovaly, lišila je pouze barva či číslo,“ dodává Michalíková s tím, že v jednom případě se snažil i o vyznání lásky formou graffiti.

zdroj: Policie ČR

„Jen v jednom případě chtěl zřejmě nápisem vyznat lásku a k textu přidal jméno ZUZA. Ve výslechu uvedl, že neměl v úmyslu věci poškodit, že svou tvorbu nápisu považuje za umělecké dílo. Možná i proto se měl v minulosti obdobného jednání dopouštět,“ zakončila. Muži hrozí až roční vězení či zákaz činnosti, celková škoda jeho jednání se vyšplhala na téměř 60 tisíc korun.

zdroj: Policie ČR

Related Posts

© 2022 Ostravský hlas - WordPress Theme by WPEnjoy