Hasiči museli zasahovat při požáru seníku v Čeladné. Uhynulo jedno tele, škoda je téměř milión korun

Čeladná – Klidný nedělní spánek nečekal moravskoslezské jednotky hasičů ani obyvatele Čeladné na Frýdecko-Místecku. Krátce před sedmou hodinou totiž začal hořet místní seník.

zdroj: HZS MSK

„Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena sedm minut po půl šesté ráno. Na místo byli vysláni hasiči ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi postupně dobrovolné jednotky z Čeladné, Ostravice, Frýdlantu nad Ostravicí, Kunčic pod Ondřejníkem, Frenštátu pod Radhoštěm, Lhotky, Pstruží a Brušperku,“ popsal mluvčí Petr Kůdela.

Seník o velikosti 35 x 35 metrů byl v době příjezdu hasičů zcela v plamenech, jednotky se tak nejprve soustředily na ochranu nedalekého kravína. V něm se v tu chvíli nacházela zhruba stovka dobytka. „Nepřežilo však jedno z telat, které bylo umístěno v samostatném kotci mimo kravín,“ dodává Kůdela.

zdroj: HZS MSK

Vodu k hašení museli hasiči dopravovat kyvadlově cisternami z nedalekého potoka Čeladěnka, kde bylo zřízeno stanoviště se dvěma plovoucími čerpadly. Celý zásah komplikovala ocelová konstrukce střechy, která byla žárem značně narušená. Hasiči tak dlouho nemohli bezpečně vstoupit do objektu a seno rozhrabat. Vyšetřovatelé předběžně odhadují školu na 900 tisíc korun, příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

zdroj: HZS MSK

Related Posts

© 2022 Ostravský hlas - WordPress Theme by WPEnjoy