Překročení rychlosti až dvojnásobně. Policisté na Ostravsku rozdali pokuty za čtvrt milionu

Moravskoslezští policisté si posvítili na neukázněné řidiče, kteří nedodržují rychlost. V rámci letních měsíců uskutečnili tři dopravní akce na problematických místech v kraji, na kterých zajistili téměř 170 přestupků, za které vyměřili řidičům pokuty za více než 200 tisíc korun.

zdroj: wikimedia.org

„V průběhu uplynulých dvou týdnů proběhly tři dopravní akce a to na místech, která byla v našem kraji vyhodnocena jako problematická, zatížena ve zvýšené míře dopravou nebo místa, na kterých se udály nehody, které byly zaviněny nedodržením rychlosti. Policisté zjistili celkem 167 přestupků, další tři desítky přestupků jsou oznámeny správnímu orgánu k projednání,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Mimo nedodržení rychlosti v řádek desítek kilometrů za hodinu však museli moravskoslezští policisté řešit i překročení více než dvojnásobku povolených limitů. „Nejvyšší naměřenou rychlost v úseku s povolenou rychlostí 80 km/hod se pohybovala ve výši 163 km/hod. V jednom případě jsme uložili řidiči kauci ve výši 5 tisíc korun,“ dodává. Policisté v minulých dnech zasahovali i na výpadovce z Ostravy směrem na Frýdek-Místek.

„Za první hodinu akce policisté zjistili čtyři desítky přestupků. Nejvyšší naměřená rychlost se pohybovala ve výši 137 km/hod u motorového vozidla a 130 km/hod bylo naměřeno řidiči motocyklu. Celkem policisté v průběhu akce zjistili 98 přestupků. Z toho vyřešili na místě v příkazním řízení 86 za celkovou částku 104 500 Kč a 12 řidičů bude oznámeno správnímu orgánu k projednání,“ dodává Jiroušková. Policie chce v obdobných akcích i nadále pokračovat.

zdroj: Policie ČR

Related Posts

© 2022 Ostravský hlas - WordPress Theme by WPEnjoy