Žena si domluvila schůzku na internetu, její kumpáni poté přepadávali

Sehraný trojlístek lupičů dopadli ostravští kriminalisté. Sedmadvacetiletá žena a dva muži měli pečlivě rozdělené role, žena vždy přilákala oběť, kterou poté muži ve věku 23 a 28 let přepadli. Za zvlášť závažný čin loupeže jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

zdroj obrázku: Pixabay

Odvést taxíkem do místa trvalého bydliště slíbila jedné červnové noci před barem v centru Ostravy mladá žena „společensky unavenému“ muži. Místo toho jej však odvedla jen o pár ulic dál, posadila před dům na schodiště a odešla. Na to již čekali její dva společníci, kteří k poškozenému muži měli přijít, znemožnit mu pohyb a z kapsy kalhot vytáhnout mobilní telefon v hodnotě zhruba dva tisíce korun. Podobná situace se opakovala i o pár dní později, tentokrát si však trojice vyhlédla svou oběť na internetu.

Sedmadvacetiletá žena vylákala na schůzku v odlehlé lokalitě na pomezí katastru Ostravy a Hlučína muže, se kterým se seznámila na internetu. „Na schůzce však čekali i dva společníci, kteří pod pohrůžkou fyzického násilí znásobené bodnořeznou zbraní měli požadovat vydání všech věcí. Poškozený se jim to snažil rozmluvit, ale neuspěl. Jeden z pachatelů měl přeříznout popruh tašky, kterou měl muž zavěšenou přes rameno a ve které měl osobní doklady, klíče, finanční hotovost a mobil,“ popisuje policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Škoda, která vznikla poškozenému opět přesahovala zhruba dva tisíce korun. Po zásahu ostravských kriminalistů je v současné době trojlístek dopaden a čeká na soudní stání.

„Jelikož v obou případech se zmocnili věcí násilím nebo pohrůžkou násilí, byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let. Současně kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obou obviněných mužů do vazby, žena je stíhaná na svobodě,“ zakončila Vlčková.

zdroj fotografie: Pixabay

Related Posts

© 2022 Ostravský hlas - WordPress Theme by WPEnjoy