Porodnice na Fifejdách nabídne další rodinné pokoje. Zájemkyně za ně zaplatí 1250 korun denně

Nové prostory pro novopečené maminky a jejich rodinné příslušníky nabídne od poloviny srpna oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice v Ostravě. O první dva tzv. rodinné pokoje, které nemocnice zprovoznila před rokem, byl velký zájem. Nyní k nim přibydou další dva za zhruba 1,4 miliónů korun.

zdroj: Městská nemocnice Ostrava

Na nové rodinné pokoje budou přeměněny doposud nevyužité prostory na lůžkové stanici šestinedělí v prvním patře pavilonu H1. Provedeny budou dispoziční a stavební úpravy, nové budou rozvody zdravotechniky a elektroinstalace, pokoje získají nové podlahy, výmalbu i osvětlení. Úpravy začaly již na začátku června.

Pokoje budou po modernizaci vybaveny kuchyňskou linkou s lednicí, mikrovlnnou troubou i varnou konvicí. Dále úložným prostorem pro maminky a jejich doprovod, vysoušečem vlasů, přebalovacím pultem s vaničkou, jídelním stolem a židlemi, křeslem a pohovkou ke spaní pro rodinné příslušníky. K dispozici v nich bude televize a připojení k WIFI.

zdroj: Městská nemocnice Ostrava

„Vybudováním nových rodinných pokojů dojde k navýšení lůžek na stanici šestinedělí, získáme tak nový prostor pro ženy po císařském řezu, které dříve končívaly na JIP. Nově maminky s novorozencem bez komplikací budou moci zůstat i s doprovodem společně po celou dobu pobytu v porodnici na nadstandardních pokojích vybavených monitorovacím systémem a pomůckami pro zajištění péče o ženu po operaci,“ prozradil primář oddělení Marek Ožana. 

Náklady na realizaci jsou necelých 1,4 milionu korun. Cena rodinného pokoje pro zájemkyně je stanovena 1250 korun denně. Porodnice na dobu po porodu nabízí dosud šest nadstandardních a dva rodinné pokoje.

Vloni v polovině června byly slavnostně uvedeny do provozu první dva rodinné pokoje, které vznikly přeměnou standardních pokojů na lůžkové stanici šestinedělí. Vybaveny jsou stejně jako pokoje, které se aktuálně budují. „Naším prvním klientem byl před rokem kajakář Vavřinec Hradílek s partnerkou Lucií a novorozenou dcerou Sárou. Od té doby jsou pokoje nonstop obsazeny,“ prozradil primář Ožana.

zdroj: MNOF

Related Posts

© 2022 Ostravský hlas - WordPress Theme by WPEnjoy