Roční objížďka čeká řidiče na Opavsku. Silnice mezi Jelenicí a Lesními Albrechticemi se bude opravovat

Již v pondělí začne déle než roční uzavírka silnice na Vítkovsku, která spojuje obce Jelenice a Lesní Albrechtice. Kompletní rekonstrukce úseku dlouhého 1,54 kilometru bude trvat 390 dní, řidiči tak budou muset využívat objížďku přes nedaleké Větřkovice.

zdroj: Pixabay
zdroj: Pixabay

„Oprava této silnice je dalším z projektů, které se nám podařilo financovat z evropských peněz, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Investice je vyčíslena na 69,4 milionu korun, přičemž z Evropy dostaneme celých 85 procent. Pěti procenty se na rekonstrukci bude podílet stát, zbytek zaplatí Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu,“ prohlásil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

„Kromě opravy samotné silnice je součástí projektu i nová silniční kanalizace, propustky, sjezdy k přilehlým domům, ale také doplnění nového osvětlení a nových zastávek pro autobusy. Po konci prací tu budou i nové chodníky a nová zeleň,“ dodal a upřesnil, že opravovaný úsek začíná v extravilánu mezi obcemi Jelenice a Lesní Albrechtice a končí v místní části Lesní Albrechtice, a to místem napojení na silnici I/57.

Zdroj: Moravskoslezský kraj

Related Posts

© 2022 Ostravský hlas - WordPress Theme by WPEnjoy