Baník hlásí novou posilu. Talent se zkušenostmi z Anglie bude hostovat

Ostravský Baník deset dní před startem nejvyšší soutěže posiluje. Na Bazaly zamířil dvaadvacetiletý záložník Jiří Boula, který přestoupil z druholigového Táborska. V jihočeském klubu však bude v nadcházejícím ročníku nadále hostovat tak, aby získal pravidelnou herní zátěž.

zdroj: FC Baník Ostrava

„Sledovali jsme ho v Táborsku několik měsíců. Je to defenzivní a houževnatý typ fotbalisty, mladý, perspektivní hráč, který má předpoklady se prosadit. Zatím ho ještě necháváme v Táborsku, ať může co nejvíce hrát,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann. O dvaadvacetiletého středopolaře stály i další kluby, nakonec však míří do moravskoslezské metropole.

„Dozvěděl jsem se o tom koncem sezóny, přes trenéra a vedení v Táborsku se dolaďovaly detaily. Měl jsem informace, že má zájem i jiný klub z ligy, ale samozřejmě Baník je obrovský klub a bylo hezké vědět, že je zájem. V takové situaci jsem byl poprvé,“ prohlásil v prvním rozhovoru. „Věřím, že v Táborsku ještě naberu další zkušenosti a budu o něco vyhranější,“ dodal odchovanec pražské Sparty, který krátce působil i na ostrovech.

Hrál za univerzitní celek University of Derby, odkud později přestoupil do týmu sedmé nejvyšší anglické soutěže Mickleover Sports FC. Od srpna loňského roku pak působí v Táborsku, za které odehrál v uplynulém ročníku 23 utkání a zaznamenal jeden gól.

zdroj: fcb.cz

Related Posts

© 2022 Ostravský hlas - WordPress Theme by WPEnjoy